Vpis in izpis iz vrtca

Redni vpis:

– otroke sprejemamo na podlagi prijave vloge, ki jo starši oziroma skrbniki otroka (v nadaljevanju starši) oddajo na sedežu vrtca,

– vlogo za vpis otroka v vrtec starši dobijo v vrtcu ali na spletni strani vrtca pod menijem
O vrtcu ->Dokumenti (http://vrtecsenovo.splet.arnes.si/starsi-in-vrtec/ )

– v primeru, da je prijav več kot je prostih mest, vloge obravnava Komisija za sprejem otrok v vrtec (pravočasno oddane vloge),

– vrtec starše pisno obvesti o datumu vključitve otroka v vrtec in o drugih pogojih za sprejem v vrtec (sklenitev medsebojne pogodbe),

– vpis otrok v vrtec je praviloma za obdobje šolskega leta, ki traja od 1. septembra do 31. avgusta naslednjega leta,

– vpis med letom je mogoč le, če je v vrtcu prosto mesto,

– v primeru, da starši otroka, ki je že vključen v vrtec, izpišejo iz vrtca, je otrok pri ponovnem vpisu razporejen v enoto in oddelek, kjer so še in če so razpoložljiva mesta.

– V primeru, ko starši otroka, ki je vključen v vrtec in vrtec obiskuje, otroka ne izpišejo iz vrtca, otroka pa ni v vrtcu več kot 1 mesec, pri čemer starši vzroka otrokove odsotnosti v tem času ne sporočijo in jih s strani vrtca tudi ni mogoče kontaktirati (jih ni mogoče dobiti pisno, telefonsko, preko elektronske pošte …), se šteje, da je otrok izpisan iz vrtca.

POGODBA MED VRTCEM IN STARŠI TER DOMNEVA UMIKA VLOGE ZA VPIS OTROKA V VRTEC

– Vrtec staršem otrok, ki so sprejeti v vrtec, pošlje poziv k sklenitvi pogodbe o medsebojnih pravicah in obveznostih med vrtcem in starši.

– Za utrditev obveznosti med vrtcem in starši, starši plačajo akontacijo plačila vrtca v višini 30,00 EUR.

– V pozivu iz 1. odstavka tega člena vrtec izrecno navede, da se šteje, da so starši umaknili vlogo za vpis otroka v vrtec, če v 15 dneh od vročitve poziva ne podpišejo pogodbe z vrtcem in če v tem času ne plačajo akontacijo plačila vrtca, kar izkazujejo s potrdilom o plačilu akontacije, ki ga predložijo vrtcu.

– S podpisom pogodbe med vrtcem in starši in plačano akontacijo se šteje, da je otrok vključen v vrtec.

– Akontacijo vrtec poračuna pri plačilu cene programa po prvem mesecu obiskovanja vrtca. V primeru, da so starši plačila vrtca oproščeni, vrtec plačano akontacijo vrne na tekoči račun plačnika akontacije.

– V kolikor starši otroka ne pripeljejo v vrtec na dogovorjeni dan, ki je določen v pogodbi, razen v izjemnih primerih, plačano akontacijo izgubijo, otrok pa se šteje za izpisanega iz vrtca.

– Kot izjemni primeri iz prejšnjega odstavka, kar starši izkazujejo z ustreznimi dokazili, štejejo: bolezen otroka, podaljšanje starševskega dopusta, selitev družine, izguba zaposlitve staršev. Dokazila starši vrtcu predložijo v 7 dneh od nastanka vzroka izjemnega primera.

Izpis:

– otroka lahko starši izpišejo iz vrtca kadarkoli med letom,

– obrazec za izpis otroka dobijo starši v vrtcu ali na spletni strani vrtca (povezava: http://vrtecsenovo.splet.arnes.si/starsi-in-vrtec/) ter izpolnjenega oddajo najmanj 14 dni pred predvidenim izpisom, sicer se šteje, kot da je otrok vključen v vrtec, na podlagi česar vrtec staršem izstavi račun v višini njihovega plačila.