Bodoči prvošolci na obisku v šoli

V torek, 11. 4. 2023, so bodoči prvošolci obiskali učence prvih razredov. V knjižnici so si ogledali kratko lutkovno predstavo z naslovom Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib, ki jo je za njih pripravila knjižničarka.

Nato so se odpravili v malo šolsko telovadnico, kjer jih je pričakal poligon, katerega so z navdušenjem preizkusili.

Po ogledu knjižnice in male šolske telovadnice, je ena skupina otrok obiskala 1.a in druga skupina otrok 1.b, kjer so jih pričakali prvošolci, učiteljica Ana ter učitelj Andraž. Pomešali so se med prvošolce in prvič začutili pridih učilnice, šolskih potrebščin in kako poteka pouk.

Za konec je otroke v jedilnici pričakala malica. Piškoti in sok.

Dan je bil igrivo nepozaben, zato hvala vsem učiteljicam in učitelju, svetovalni delavki in vzgojiteljicam za sodelovanje in pomoč pri izvedbi ter seveda radoživim bodočim prvošolcem, kateri že komaj čakate, da jeseni postanete pravi prvošolci in začnete čisto zares “guliti” šolske klopi.

Katja Šribar,

pomočnica ravnatelja vrtca

Morda vam bo všeč tudi...