Prehrana in zdravje v vrtcu

Ena izmed glavnih nalog vrtca je skrb za zdravje in dobro počutje otrok in zaposlenih.

Vzdržujemo čisto, varno in zdravo bivalno okolje.

Otroci so v vrtcu deležni štirih obrokov hrane, zato je zelo pomembno, da zaužijejo predvsem kvalitetna in varna živila, ki so kakovostno in skrbno pripravljena. S strokovno načrtovanimi jedilniki si prizadevamo, da otrokom ponudimo čim več raznovrstne hrane, ki je energijsko in hranilno uravnotežena. Pri tem upoštevamo letni čas in ponudbo sezonske hrane.

Velik poudarek dajemo času prehranjevanja, otroci imajo dovolj časa in pri hranjenju ne hitijo. Skrbimo tudi, da otroci zaužijejo dovolj tekočine. V času bivanja imajo na razpolago nesladkan čaj in vodo. Za otroke s prehranskimi alergijami in drugimi zdravstvenimi posebnostmi pripravljamo dietno prehrano na podlagi zdravniškega potrdila.

Na področju zdravja sodelujemo z zunanjimi ustanovami in se dodatno izobražujemo. Otroke vzgajamo in vzpodbujamo k aktivnemu in zdravemu načinu življenja, k telesni aktivnosti in razvijanju pozitivnih navad za kasnejše življenjsko obdobje.

Ob pojavu infekcijskih obolenj upoštevamo navodila strokovnjakov, ob poškodbah pa ustrezno izobraženim kadrom nudimo prvo pomoč.

Zgibanka o zdravi prehrani v vrtcu.pdf