Ekovrtec

Vrtec Senovo se je v šolskem letu 2007/08 priključil v mrežo ekošol in ekovrtcev: »Ekošola kot način življenja«. V vrtcu se zavedamo vse večje potrebe po ekološkem osveščanju, zato se vključujemo in izvajamo projekte z ekološko vsebino. Živimo na podeželju in imamo to prednost, da lahko od blizu spremljamo prihode in odhode letnih časov in vsega lepega kar nam nudi narava.

Sodelujemo pri dejavnostih, ki jih razpisuje ali organizira nacionalna koordinacija slovenske Ekošole. V tem šolskem letu so te dejavnosti: Zeleni nahrbtnik, Ekobralna značka, sodelovanje v zbiranju odpadnih materialov (zbiranje izrabljenih tonerjev in kartuš) in projekt iz razpisa programa Ekošola.

ekoznak_vrtec.jpg                                                            logo-full.jpg