Rezervacija

-Starši lahko uveljavljajo rezervacijo za otroka, ki je že vključen v vrtec, v obdobju od 1. 6. do 30. 9., če želijo za svojega otroka zagotoviti mesto v enoti vrtca, v katero je že vključen. Rezervacijo lahko uveljavijo za neprekinjeno odsotnost otroka najmanj en mesec in največ dva meseca, in so jo dolžni vrtcu pisno napovedati najpozneje do 25. 5. Starši plačajo rezervacijo v višini 25 % od plačila, ki jim je določeno z odločbo o višini plačila za program vrtca.

-Če starši edinega ali najstarejšega otroka, ki je že vključen v vrtec, izpišejo iz vrtca v obdobju od 1. 6. do 30. 9., vendar največ za dva meseca, in ga ponovno vpišejo v vrtec, pri čemer mu je mesto v vrtcu zagotovljeno, plačajo stroške izpisa v višini 25 % od plačila, ki jim je določeno z odločbo o višini plačila za program vrtca.